DeWalt XMS25IMPAC32 32 Piece FlexTorq Impact Bit Set
OverviewSpecificationReviewGallery
Comes with
Comes with
1 x 32pcs Impact Bit Set
Description
Show
Features
  • The full-fit head eliminates wobble and screw head rounding.
  • TOUGH CASES can be clipped together for easy transportation.
  • 5 x 25mm Phillips Bits: PH1, PH2(x3) and PH3.
  • 2 x 25mm Phillips Drywall Bits: PR2(x2).
  • 10 x 25mm Pozidriv Bits: PZ1(x2), PZ2(x5) and PZ3(x3).
  • 3 x 25mm Slotted Bits: 6mm(x2) and 8mm.
  • 11 x 25mm TORX Bits: TX10(x2), TX15(x2), TX20(x2), TX25(x2), TX30(x2) and TX40.
  • 1 x Impact Drill Drive Bit.
Show
About brand
DeWalt
Share this product
  • In stock
  • SKU:XMS25IMPAC32
-10%20.99
18.99
inc VAT Each
-10%20.99